Your address will show here +12 34 56 78
TWORZYMY OGRÓD SPOŁECZNY!
Dlaczego? Bo wierzmy, że ma to sens!
Gliwice są jednym z miast, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Aby był to rozwój zrównoważony, musi się coś dziać, najlepiej za sprawą dużej liczby inicjatyw, mających na celu dobro mieszkańców. Dlatego też chcemy poinformować o zamiarze założenia pierwszego w naszym mieście OGRODU SPOŁECZNEGO

Co to jest Ogród Społeczny?
Ogród Społeczny to miejsce otwarte dla każdego. Jest to przestrzeń idealna do nawiązywania nowych znajomości czy wzmocnienia relacji sąsiedzkich i międzypokoleniowych. Ogród Społeczny to źródło wiedzy o przyrodzie, środowisku, ekologii. Jest miejscem wymiany doświadczeń oraz okazją do poznania zasad "zero waste" i "slow food". To zakątek, w którym odbywać się będą wydarzenia edukacyjne i integracyjne. Poza tym, każdy ogród to świetne miejsce do relaksu i spędzania wolnego czasu wśród zieleni!

Dlaczego chcemy go stworzyć?
Ponieważ gliwiczanie z całą pewnością zasługują na dostęp do takiej przestrzeni! Nie każdy posiada swój ogród, ogródek działkowy czy choćby balkon, na którym może oddać się ogrodniczej pasji i odpocząć 😉 Ogród stworzymy wspólnymi siłami, a wspólne działanie to zawsze dobry pomysł - zbliża ludzi, łagodzi obyczaje i pozwala się otworzyć. Wspólne działanie tworzy i umacnia więzi międzyludzkie. Chcemy żeby to było miejsce otwarte dla wszystkich gdzie przy idei współdzielenia i współtworzenia będą mogły powstawać naprawdę wielkie rzeczy.
  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
  • POWIĘKSZ MANIFEST
Jak możesz wesprzeć Ogród Społeczny?

1. Dołóż się do zbiórki środków na www.zrzutka.pl/ogrod-spoleczny
2. Powiedz o tym znajomym i zachęć ich do wsparcia!
3. Przyjdź na nasze spotkanie i wesprzyj nas organizacyjnie!
4. Zostań naszym Oficjalnym Partnerem!
Co to znaczy być Oficjalnym Partnerem?

Na nas, jako organizatorach, ale również na społeczności lokalnej, którą chcemy zachęcić do działania, spoczywać będzie odpowiedzialność nie tylko za stworzenie tego wyjątkowego miejsca, ale również utrzymania i pielęgnacji w dalszej perspektywie czasowej. W związku z powyższym, zwracamy się uprzejmie z prośbą o pomoc w organizacji naszego wspólnego przedsięwzięcia i rozważenie możliwości wsparcia nas w działaniach. Potrzebujemy wsparcia : materialnego (materiały budowlane tj.deski/ belki drewniane, wkręty, farby/ impregnaty, materiał roślinny), finansowego (www.zrzutka.pl/ogrod-spoleczny) oraz animacyjnego (aktywności w dniu otwarcia/warsztaty). Odezwij się do nas - kontakt@osomgliwice.pl

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą przyjaciół stowarzyszonych w Ośrodku Studiów o Mieście Gliwice. Każdy z nas jest ekspertem w innej dziedzinie, ale wszystkich łączy miłość do tego miasta i troska o jego przyszłość.Stowarzyszenie Ośrodek Studiów o Mieście Gliwice to organizacja non-profit, której zadaniem jest pobudzanie debaty publicznej o sprawach miejskich, dbanie o jakość przestrzeni publicznej, jawność życia i finansów publicznych, zabieranie głosu wszędzie tam, gdzie niedostateczną wagę przywiązuje się do jakości działań kształtujących miasto Gliwice.

WYBRANE AKCJE:

  • Text Hover